Polańczyk to wyjątkowa malowniczo położona miejscowość z jednej strony otoczona Jeziorem Solińskim z drugiej zalesionymi wzgórzami. Niezwykłe położenie przyczyniło się do powstania największej w Bieszczadach bazy wypoczynkowo uzdrowiskowej. Do naturalnych czynników leczniczych w Polańczyku należy zaliczyć walory klimatyczne i występujące tu wody mineralne. Od wielu lat rozwija się tutaj żeglarstwo, wędkarstwo, a ostatnio jest tworzona sieć szlaków pieszych i rowerowych. Obok kąpielisk i licznych przystani z wypożyczalniami sprzętu pływającego znajdziemy również przystanie statków wycieczkowych oferujących rejsy po jeziorze. Od niedawna Polańczyk zyskał nową atrakcję jaką jest punkt widokowy na wzgórzu Kiczara z zamontowaną kamerą TVN która pokazuje bieszczadzkie fiordy. Na miejscu jest plansza z opisem panoramy, stół i ławeczki jest to obowiązkowy punkt wycieczek i miłośników pięknych widoków. Drugi godny polecenia spacer to wycieczka na dawny wyciąg narciarski czyli tak zwany Horb, podejście niezbyt męczące, a widok wart każdego wysiłku. Z Polańczyka startuje kilka tras spacerowych, a każda jest na swój sposób interesująca.
Oprócz atrakcji wodno-spacerowych w Polańczyku jest wiele: restauracji, kawiarni, barów, knajpek i smażalni jak i również miejsc nie tyle atrakcyjnych co zwyczajnie niezbędnych jak: poczta, sklepy, bankomaty, ośrodek zdrowia, apteki, przystanek autobusowy i informacja turystyczna w GOKSiT.
Oprócz atrakcji wodno-spacerowych w Polańczyku jest wiele: restauracji, kawiarni, barów, knajpek i smażalni jak i również miejsc nietyleż atrakcyjnych co zwyczajnie niezbędnych jak: poczta, sklepy, bankomaty, ośrodek zdrowia, apteki, przystanek autobusowy i informacja turystyczna w GOKSiT.